دلایل تفاوت قیمت ها

قطعاً اعلام قیمت های بالاتر و یا پائین تر از قیمت های اعلام شده توسط آرون کار این سوال را در ذهن متبادر می نماید که دلیل تفاوت قیمتها در چیست؟ برای روشن شدن ذهن مصرف کنندگان عزیز ، مجبور به ارائه توضیحاتی هستیم که هرچند ممکن است مطالعه آن خارج از حوصله بازدید کنندگان محترم باشد، اما تقاضامندیم که چنانچه قصد نصب سیستم بر روی خودروی خود را دارید اندکی از وقت گرانبهای خودر را صرف نموده و به موارد زیر توجه فرمائید:

 

1-     اخیراً سیستم کروز کنترل برای خودروهای دارای پدال گاز سیمی مانند پژو پارس و سمند و ال 90 گیربکس دستی و زانتیا و … توسط شرکتهای داخلی ساخته شده و به فروش می رسد که طبیعتاً ارزانتر از دستگاههای ساخت شرکتی نظیر LITE-ON می باشند. به منظوراحترام به تولید کنندگان داخلی ، از اظهار نظر در خصوص کیفیت و سطح ایمنی این محصولات خودداری نموده و بررسی این مسئله را به مصرف کنندگان عزیز محول می نمائیم.

2-     بخشی از هزینه مطالبه شده برای سیستم کروز کنترل مربوط به اجرت نصب سیستم می باشد. کارائی و چگونگی عملکرد سیستم کروز کنترل در بسیاری از خودروها متأثر از نحوه نصب آن می باشد. توجه فرمائید که سیستم کروز کنترل چنانچه توسط افراد خبره نصب نگردد ممکن است مشکلاتی را به وجود ،  تمامی قابلیت های آن فعال نشود و یا تنظیمات آن به درستی انجام نگردد. بسیار مشاهده شده است که افرادی غیر از افراد مجاز معرفی شده توسط شرکت اقدام به تهیه و نصب دستگاه برای مشتریان نموده و به منظور رقابت، دستگاه را کمی ارزانتر از قیمت های ارائه شده توسط شرکت نصب می نمایند. توصیه می گردد که برای اندکی ارزان خریدن ، ایمنی خود و خودروی خود را به مخاطره نیندازید.

به عنوان نمونه ، در مورد خودروی تویوتا پرادو به موارد زیر توجه فرمائید:

الف) برای این خودرو سیم کشی پدال گاز با سوکتهای فابریک انجام می گردد، در صورتیکه برخی افراد به دلیل در دسترس نداشتن این سوکتها ، با قطع نمودن 4 سیم در پدال گاز و اخذ انشعاب به روشهای معمول ، اتصالات را انجام می دهند. عدم استفاده از سوکت فابریک برای پدال گاز حدود 35 هزار تومان اختلاف قیمت ایجاد می نماید

ب‌)    برای این خودرو تغییر وضعیت گیربکس از D به N لزوماً باید منجر به قطع کروز کنترل گردد، در غیر اینصورت چنانچه در هنگام استفاده از کروز کنترل به هر علت گیربکس در وضعیت N قرار بگیرد، دور موتور به طور ناگهانی شروع به بالا رفتن نموده که موجب آسیب دیدن موتور می گردد. بسیاری از افرادی که در خارج از شرکت برای مشتریان اقدام به نصب کروز کنترل بر روی این خودرو می نمایند توانائی فعال نمودن سیستم قطع کروز با تغییر وضعیت گیربکس را ندارند.

ج‌)      بسیاری از افرادی که در خارج از شرکت اقدام به نصب کروز کنترل بر روی این خودرو می نمایند توانائی را ه اندازی نمایشگر کروز کنترل در پشت آمپر را ندارند. راه اندازی نمایشگر پشت آمپر مستلزم صرف حدود 5/1 ساعت زمان می باشد و به طبع اجرت نصب بالاتر می رود.

د‌)       به منظور حفظ زیبائی ، دسته کروز کنترل درخودروهای تویوتا که به صورت کارخانه ای مجهز به کروز کنترل هستند دارای یک درپوش پلاستیکی است که محلی که دسته از آن خارج گردیده است را می پوشاند. بسیاری از افرادی که در خارج از شرکت اقدام به نصب کروز کنترل بر روی این خودرو می نمایند، به درپوش فابریک دسترسی نداشته و با برش دادن درپوش موجود از همان استفاده می نمایند. همین مسئله به تنهائی در مورد خودروی تویوتا کمری 2013 یا پرادوی 2013 حدود 50 هزار تومان اختلاف ایجاد می نماید.

ه‌)        سیستم کروز کنترل برای برخی از خودروها نیاز به کالیبراسیون و تنظیم دقیق دارد که افراد نا آشنا به سیستم ممکن است توانائی تنظیم دقیق را نداشته باشند.

موارد این چنینی در مورد بسیاری از خودروها صدق می کند. برای هر خودروئی ممکن است غیر از قطعات اصلی کروز کنترل به قطعات کمکی برای نصب سیستم مورد نیاز باشد و یا تنظیمات خاصی لازم باشد و … که تهیه این قطعات یا انجام این تنظیمات قطعاً در جائی که به عنوان اولین مرکز راه اندازی و نصب کروز کنترل بسیاری از خودروها مطرح است با دیگر جاها متفاوت است و اندکی اختلاف قیمت را (در صورت وجود) توجیه می نماید.

3-     تمامی دستگاههای نصب شده توسط آرون کار دارای هولوگرام ،ضمانتنامه با سربرگ شرکت و ممهور به مهر شرکت می باشند که در صورت لزوم قابلیت پیگیری قضائی دارد. در صورتیکه یک ضمانت نامه دست نویس که توسط شخصی در یک مکان استیجاری ارائه می شود فاقد کوچکترین ارزش و اعتبار است.

4-     تمامی قطعات ارائه شده توسط آرون کار کاملاً نو و آکبند بوده و هیچ قطعه دست دومی توسط این شرکت برای هیچ خودروئی نصب نمی گردد، در صورتیکه برخی افراد اقدام به تهیه قطعات استوک (دست دوم) نموده و با قیمت های پائین تر ارائه می نمایند که با کمی دقت امکان تشخیص این مسئله وجود دارد. این مسئله خصوصاً در مورد دسته کروز کنترل خودروی مزدا 3  و تویوتا شایع است.

5-     به دلیل آمار فروش نسبتاً بالای آرون کار که ناشی از بالا بودن سابقه کاری در این خصوص ، تنوع محصولات ، حسن سابقه، جلب اعتماد مشتری و … می باشد ، اجناس ارائه شده توسط این شرکت با قیمت های روز خریداری شده و وارد می شوند و تابع نوسانات ارز می باشند، ( و به تبع ، آخرین ورژن نرم افزاری شرکت تولید کننده را دارند). مسلماً افرادی که چند سال پیش سیستم کروز کنترل را برای نصب بر روی خودروی دیگران خریداری نموده و تاکنون موفق به نصب آن نشده اند، دستگاه را با قیمت های ارزان تر به فروش می رسانند.

6-     گاهی برخی افراد دستگاههای کروز کنترل را از این شرکت خریداری نموده و تحت عنوان “اصلی” ، ”کاملاً فابریک” ، “شرکتی” و با قیمتهائی بالاتر به فروش می رسانند و با ایجاد این شبهه که نمونه های غیر اصلی در بازار موجود است قصد متمایز نمودن دستگاههای خود را دارند.به عنوان مثال کروز کنترل نیسان ماکسیما در هر کجای ایران که خریداری شود صرفاً محصول آرون کار بوده و با سایر جاها یکسان است. بنابر این پائین تر بودن قیمت های این شرکت در برخی موارد دلیل بر پائین بودن کیفیت نیست. گاهی اوقات نیز با کم شدن بعضی قطعات در بازار ، افرادی که قبلاً دستگاه را تهیه نموده اند با علم به کمیاب شدن آن ، اقدام به فروش با قیمت های بالاتر می کنند که دلیل بر بالاتر بودن کیفیت نیست.